" A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają! " - Mikołaj Rej.
Podróż #1 Polska - Pacanów
W Pacanowie kozy kują! Czy to coś Wam mówi? Tak, tak, to jest ten słynny Pacanów, którego szukał na całym świecie mały koziołek Matołek, gdzie chciał podkuć kopytka. Jest to bohater książek z serii Przygody Koziołka Matołka - Kornela Makuszyńskiego /tekst/ i Mariana Walentynowicza /rysunki/. Mistrzowskie wydanie!


meeeeee!

Tak naprawdę Pacanów istnieje! Jest to prawdziwa wieś w Polsce położona w województwie świętokrzyskim. Sławę zawdzięcza niezwykłym i niewiarygodnym przygodom sympatycznego koziołka Matołka.
Podaję adres: EUROPEJSKIE CENTRUM BAJKI IM. KOZIOŁKA MATOŁKA, ul.Kornela Makuszyńskiego 1, 28-133 Pacanów, Polska. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej www.stolica-bajek.pl. Warto zobaczyć!

Myślę, że mamy wiele pięknych i bajecznych miejsc na świecie dla dzieci, o których jeszcze nie słyszeliśmy. Pomyślcie, może znacie takie i chcecie się nimi podzielić. Jeżeli tak, to świetnie! Jesteście na odpowiedniej stronie!
Proszę o nadsyłanie informacji w dowolnej formie /mogą to być zdjęcia, rysunki, opisy i itp./ na e-mail: janina@liljanka.com

Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy! Pozdrawiam!
/Wysyłając informacje wyrażasz zgodę na zamieszczenie ich na mojej stronie./

Kontakt

emailenglish contact

Autor

Janina Czarnecki